Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał przeglądu teatralno-filmowego zorganizowanego przez policjantów z Gdyni

Data publikacji 28.03.2012

Na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni podsumowano XII edycję Konkursu Małych Form Teatralnych oraz II edycję Konkursu Krótkich Form Filmowych. Do przeglądu, zrealizowanego przez policjantów z Gdyni wspólnie z Teatrem Miejskim i Gdyńską Szkołą Filmową, przystąpiło w sumie 12 zespołów teatralnych i 16 grup filmowych. Finał poprzedziły warsztaty aktorskie i filmowe prowadzone przez profesjonalistów.

Ponad 250 uczniów z gdyńskich gimnazjów i szkół średnich wzięło udział w konkursach dla młodych aktorów i filmowców organizowanych przez policjantów z Gdyni od 12 lat. Każdy zespół i grupa, przed przystąpieniem do rywalizacji, miał możliwość uczestniczenia w warsztatach tematycznych, które zostały przeprowadzone przez Grzegorza Wolfa - aktora Teatru Miejskiego w Gdyni oraz Jerzego Rados i Sławomira Pultyn - z Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Warsztaty w takiej formie zostały zorganizowane po raz pierwszy w historii policyjnych konkursów, a sama możliwość spotkania z profesjonalistami z branży artystycznej była dla młodzieży niemałym wyróżnieniem.

Po wstępnych eliminacjach do ścisłego finału zakwalifikowano 6 filmów i 6 przedstawień teatralnych. Zwłaszcza w przypadku przedstawień teatralnych wybór okazał się szczególnie trudny. Jury nad swoim werdyktem obradowało ponad godzinę czasu, tłumacząc, że już od wielu lat nie spotkało się z tak wysokim i wyrównanym poziomem wszystkich zespołów. Młodzież miała okazję zaprezentować je przed wypełnioną po brzegi widownią Teatru Miejskiego.

Najlepszym aktorem tegorocznego konkursu teatralnego została Angelika Tuskowska ze specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gdyni.

Gdy ostatni pokaz dobiegł końca, na scenę zostali zaproszeni mł. insp. Robert Leksycki, Komendant Miejski Policji w Gdyni, oraz Krystyna Przyborowska, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Gdyni, którzy ogłosili wyniki Konkursu Małych Form Teatralnych i Krótkich Form Filmowych.

W Konkursie Krótkich Form Filmowych przyznano następujące nagrody:

I miejsce - Zespół Szkół Katolickich w Gdyni - grupa "Kinematograf Katolika", film "30 klatek".
II miejsce - Gdyńskie Liceum Autorskiemu, grupa „GLA Cyberprzestrzeń” film „Dziewczyna z fotografii”.
III miejsce - Gimnazjum nr 2 - film „Randka w sieci”, grupa „Czworaczki”.
Najlepszy scenariusz -  XIII LO - grupa „Filmowcy” ,film „Level sam się nie wbije”.
Wyróżnienie za szczególne walory artystyczne - Zespół Szkół Katolickich w Gdyni, grupa "Kinematograf Katolika", film "30 klatek".

W Konkursie Małych Form Teatralnych przyznano następujące nagrody:

I miejsce Ex aequo - Gimnazjum nr 4 -  zespół „KLASA II A”, tytuł przedstawienia  „Trudny Wybór”.
I miejsce Ex aequo - I Akademickie LO w Gdyni - zespół „Niebieska szafa”, tytuł przedstawienia „A co tam słychać w domu”.
II miejsce - X LO w Gdyni - zespół teatru szkolnego „Kapciuszczaki”, tytuł przedstawienia „Dwie twarze”.
III miejsce -  Gimnazjum nr 17 - zespół „Jasminum”, tytuł przedstawienia „Upadłe anioły potrafią tańczyć”
Najlepszy scenariusz - VI LO reprezentujące świetlicę VITAVA. Autorkami scenariusza są: Agnieszka Bartosz, Kamila Szyndlarewicz oraz Agnieszka Czupryniak. Tytuł przedstawienia "Bez tytułu".
Wyróżnienie Jury za szczególne walory artystyczne - Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 2 w Gdyni - zespół "Bis",  tytuł przestawienia "Dialogi na liczne nogi".
Wyróżnienie Jury za szczególne walory artystyczne dla Marty Banaśkiewicz z Gimnazjum nr 18, za wybitny talent wokalny.

(KWP w Gdańsku / wm)

Film Finał przeglądu teatralno-filmowego zorganizowanego przez policjantów z Gdynii


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Finał przeglądu teatralno-filmowego zorganizowanego przez policjantów z Gdynii (format flv - rozmiar 14.46 MB)

Powrót na górę strony