Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni członkowie grupy przestępczej "Kadafiego" zatrzymani

Data publikacji 28.03.2012

Wczoraj kryminalni z komendy wojewódzkiej zatrzymali w Bydgoszczy pięciu mężczyzn. To ciąg dalszy sprawy związanej z rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Na jej czele stał, przebywający do dziś w areszcie, bydgoszczanin o pseudonimie „Kadafi”.

Działania dotyczące zatrzymania kolejnych osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, na której czele stał „Kadafi”, zostały dokładnie zaplanowane. Jak wiemy z ustaleń prowadzonego w tej sprawie śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy, członkowie grupy byli bezwzględni, a zarzuty, które na nich ciążą, dotyczą bardzo poważnych przestępstw. Oprócz tego wiemy, że grupa ta miała charakter zbrojny, co oznacza, że jej członkowie używali broni palnej.

Wczoraj (27.03) wczesnym popołudniem na ulicach Bydgoszczy policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zatrzymali pięciu mężczyzn, związanych z grupą „Kadafiego”. Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił prokuratorowi na wydanie postanowień o przedstawieniu zarzutów, które dziś zostaną im ogłoszone.

Przypomnijmy, że do rozbicia tej grupy doszło pod koniec grudnia 2011 r. Wówczas zarzuty, które usłyszeli jej członkowie, dotyczyły m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym zajmującej się handlem narkotykami w ilości nie mniejszej niż 490 kg amfetaminy, ponad 340 kg marihuany oraz 300 tys. sztuk tabletek ekstazy (o czarnorynkowej wartości ponad 21,5 mln złotych), wymuszeń, kradzieży oraz czerpania korzyści z prostytucji. „Kadafi” usłyszał dodatkowo zarzut kierowania tą grupą.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Czternasta osoba powiązana z gangiem Kadafiego >>

„Pluto” członkiem grupy „Kadafiego” >>

Rozbito największą grupę przestępczą w kujawsko-pomorskim >>

Nagranie audio O akcji kryminalnych mówi kom. Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy

Pobierz plik O akcji kryminalnych mówi kom. Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy (format mp3 - rozmiar 1.13 MB)

Film Kolejni członkowie grupy przestępczej "Kadafiego" zatrzymani

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejni członkowie grupy przestępczej "Kadafiego" zatrzymani (format flv - rozmiar 7.29 MB)

Powrót na górę strony