Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał starsze osoby

Data publikacji 28.03.2012

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 20-latka, który oszukał i okradł kilkunastu mieszkańców Wałbrzycha. Sprawca podawał się za pracownika zakładu energetycznego, oszukując głównie starsze osoby. Funkcjonariusze udowodnili mu łącznie 12 przestępstw, a straty jakie spowodował to blisko 20 tys. zł. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze niepokojące sygnały o mężczyźnie podającym się za pracownika zakładu energetycznego dotarły do policjantów w ubiegłym miesiącu. Według informacji mieszkańców, pukający do drzwi młody człowiek przedstawiał się jako pracownik zakładu energetycznego. Poszkodowanymi były głównie osoby starsze, którym mężczyzna oznajmiał, że na podstawie zgłoszenia musi skontrolować i usunąć usterki w urządzeniach energetycznych. Za wykonane usługi pobierał różne opłaty. Po jego wizycie mieszkańcy orientowali się, że zostali oszukani i ponieśli straty finansowe.

Intensywna praca policjantów z komisariatu pierwszego w Wałbrzychu doprowadziła do zatrzymania oszusta. Okazało się, że za tymi przestępstwami stoi 20-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że zatrzymany ma na swoim koncie kilkanaście oszustw i kradzieży. Straty jakie spowodował sprawca to blisko 20 tysięcy złotych. Wczoraj podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Za oszustwo zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony