Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukując, popełniła prawie 400 przestępstw

Data publikacji 28.03.2012

36-latce z Chełmży może grozić do 8 lat więzienia. Zarzucono jej dokonanie prawie 400 przestępstw. Większość z nich to oszustwa za pośrednictwem Internetu. W mieszkaniu podejrzana miała również nielegalne programy komputerowe.

Na ogłoszenie "oddamy sprzęt komputerowy za darmo” mogli natknąć się między innymi internauci na kilku portalach ogłoszeniowych. Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej z Torunia prowadzili sprawę od maja ubiegłego roku. W trakcie wykonywanych czynności ustalili 227 osób, które zostały oszukane. 36-latka swoją ofertę publikowała za pośrednictwem różnych portali ogłoszeniowych. Twierdziła, że firma "wietrzy" magazyny i oddaje za darmo sprzęt komputerowy, a zainteresowani będą musieli uiścić jedynie opłatę kurierską w kwocie od 25 do 50 złotych.

Zainteresowanych taką formą przekazania laptopów, drukarek i innego przętu, jak ustalili śledczy, było ponad 200 osób. Wszyscy wpłacili wymaganą kwotę. Oferowany w ogłoszeniu sprzęt nigdy jednak do nich nie dotarł. Policjanci sami docierali do pokrzywdzonych. Większość z nich uznawała, że wyłudzona przez oszustkę kwota była tak mała, że nie decydowali się wcześniej o tym zawiadamiać. Swoim oszukańczym procederem kobieta "zarobiła” kilka tysięcy złotych.

Dodatkowo podczas przeszukania jej mieszkania funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli ponad 150 nielegalnych programów komputerowych. Wczoraj toruński prokurator nadzorujący to postępowanie zatwierdził sporządzony przez policjantów akt oskarżenia. Kobiecie zarzucono 386 przestępstw. Nigdy wcześniej nie była notowana przez organy ścigania. Teraz za oszustwa może jej grozić nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony