Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze CBŚ zlikwidowali magazyn nielegalnego tytoniu i alkoholu

Data publikacji 28.03.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Grupy Mobilnej Izby Celnej w Kaliszu zlikwidowali na terenie Ostrowa Wielkopolskiego magazyn z odkażonym spirytusem, krajanką tytoniową i papierosami bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 116 tys. zł. Do sprawy zatrzymano dwie osoby.

Funkcjonariusze obu współdziałających służb przystąpili do realizacji sprawy prowadzonej przez CBŚ uderzającą w handlarzy spirytusem i innymi wyrobami bez polskich znaków akcyzy. Na podstawie poczynionego rozpoznania przeszukano mieszkania, pomieszczenia gospodarcze, magazyny oraz garaże znajdujące się na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i Przygodzic, należące do dwóch mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 1300 litrów spirytusu, blisko 100 kg tytoniu zmielonego do palenia oraz 3350 sztuk papierosów o łącznej szacunkowej wartości 154 000 zł. Szacuje się, że Skarb Państwa z tytułu przestępczej działalności obu osób stracił ponad 116 tys.zł.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty z ustawy karno - skarbowej. Grozi im wysoka kara finansowa.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony