Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na internetowych oszustów!

Data publikacji 29.03.2012

Policjanci z Krapkowic zostali powiadomieni o oszustwie dokonanym z wykorzystaniem Internetu. Poszkodowana kobieta straciła prawie 20 tys. złotych. Oszust podawał się za amerykańskiego żołnierza stacjonującego w Afganistanie.

Wczoraj mieszkanka powiatu krapkowickiego powiadomiła policjantów o tym, że prawdopodobnie padła ofiarą oszustwa. W rozmowie z policjantami kobieta poinformowała, że nawiązała, za pomocą komunikatora internetowego, w języku angielskim kontakt z osobą podającą się za żołnierza amerykańskich sił zbrojnych stacjonujących w Afganistanie. Po kilku połączeniach „żołnierz” zadeklarował, że wyśle do poszkodowanej paczkę.

W międzyczasie dowiedziała się, że w paczce miała być pokaźna suma pieniędzy. Gdy paczka od ofiarodawcy była w drodze do poszkodowanej, okazało się, że została zatrzymana na lotnisku w Londynie. Aby ją odebrać, poszkodowana musiała wpłacić wskazanemu przez „żołnierza” kurierowi pieniądze. Kobieta z banku w Opolu wpłaciła na wskazane konto kwotę prawie 20 tysięcy złotych. Po wpłacie pieniędzy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Do dziś nie otrzymała paczki.

Przestrzegamy przed bezkrytycznym nawiązywaniem kontaktów z osobami nieznajomymi. Takie znajomości mogą skończyć się tak jak w opisanym przypadku.

(KWP w Opolu / wm)

Powrót na górę strony