Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca czynów na tle seksualnym

Data publikacji 02.04.2012

Na przełomie lutego i marca doszło w Lubinie do kilku zdarzeń na tle seksualnym. Na podstawie zebranych informacji policjanci z wydziału kryminalnego wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o te czyny. Sprawcy może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej policji zatrzymali mieszkańca powiatu. Mężczyzna podejrzany jest o czyny na tle seksualnym. Do zdarzeń doszło na przełomie lutego i marca bieżącego roku - nieznany sprawca atakował na terenie Lubina i okolicznych miejscowości kobiety, wybierając ustronne i rzadko uczęszczane miejsca.

Na podstawie zeznań świadków policyjni specjaliści z Wrocławia sporządzili portret pamięciowy podejrzanego. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy po przeanalizowaniu posiadanych w tej sprawie informacji wytypowali i zatrzymali sprawcę. Podejrzanym okazał się mieszkaniec powiatu lubińskiego. Dwie panie, które były pokrzywdzone w tej sprawie, rozpoznały mężczyznę jako sprawce napadów. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyźnie prokurator przedstawił dwa zarzuty napadu na kobiety na tle seksualnym. W chwili obecnej funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności w tej sprawie oraz sprawdzają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie więcej tego typu czynów.

Wobec zatrzymanego mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 12.77 MB)

Powrót na górę strony