Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli prawie 2 kg marihuany

Data publikacji 03.04.2012

Stołeczni policjanci zatrzymali podczas narkotykowej transakcji 29-letniego Dawida H. i 34-letniego Marcina L. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop 29-letniego Dawida H. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna ten może zajmować się wprowadzaniem na rynek dużych ilości narkotyków. Nie musieli długo czekać na wyniki swojej pracy. Wkrótce po rozpoczęciu obserwacji mężczyzny policjanci zauważyli, że na jednej ulicy doszło do transakcji narkotykowej.

Jak się okazało, Dawid H. sprzedał swojemu klientowi prawie 2 kg marihuany. Tuż po tym zdarzeniu policjanci wkroczyli do akcji i zatrzymali, w samochodzie, kompletnie zaskoczonego Daniela H. Mężczyzna miał przy sobie prawie 60 tys. złotych, które otrzymał od swojego klienta. W trakcie przeszukania mężczyzny dodatkowo znaleziono kolejne 90 gramów marihuany oraz prawie 4 gramy kokainy.

W tym samym momencie na innej ulicy druga grupa funkcjonariuszy zatrzymała 34-letniego Marcina L., który był odbiorcą narkotyków. W bagażniku jego samochodu policjanci odnaleźli prawie dwa kilograma marihuany - z tej ilości można by wytworzyć prawie 2 tys. porcji narkotyku.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(KSP / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.84 MB)

Powrót na górę strony