Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferując samochody do sprzedaży, oszukali ludzi z całej Polski

Data publikacji 05.04.2012

Oferując do sprzedaży samochody, których nie było, oszukali ponad 50 osób z całej Polski. Policjanci ze Świdnicy zatrzymali 42-letnią kobietę, która wspólnie z innymi osobami dokonywała oszustw za pośrednictwem portalu internetowego. Do chwili obecnej w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o oszustwa przy sprzedaży samochodów. Zatrzymana to 42-letnia kobieta, która wspólnie z innymi osobami dokonywała oszustw za pośrednictwem portalu internetowego, oferując samochody, których nie było.

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali już cztery osoby. Sprawcy od kwietnia 2011 roku oszukali ponad 50 osób z terenu całej Polski, a straty jakie spowodowali wyniosły blisko 120 tysięcy złotych. Wobec jednego z zatrzymanych - 33-latka ze Świebodzic - sąd zastosował już 3-miesięczny areszt tymczasowy, natomiast pozostałe 3 osoby w wieku od 29 do 42 lat otrzymały policyjne dozory.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zablokowali 14 kont bankowych oraz zabezpieczyli mienie na kwotę 18 tysięcy złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają innych poszkodowanych oraz osoby, które mogą być zamieszane w przestępczy proceder.
Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony