Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał przez Internet

Data publikacji 05.04.2012

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Kielc, który oszukał pięciu użytkowników jednego z portali aukcyjnych. Mężczyzna oferował do sprzedaży monety kolekcjonerskie, których w ogóle nie posiadał. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach od dłuższego czasu przyglądali się działalności mieszkańca Kielc. Mężczyzna, podając się za kolekcjonera i wykorzystując do tego konto internetowe, oferował do sprzedaży monety kolekcjonerskie, których w rzeczywistości nigdy nie posiadał. Najdroższą monetę jaką „wystawił” na sprzedaż, wycenił blisko 11 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń stróżów prawa, 22-latek oszukał pięć osób na łączną kwotę około 30 tysięcy złotych.

Wczoraj mundurowi weszli do jego mieszkania, gdzie w trakcie przeszukania ujawnili i zabezpieczyli nośniki pamięci, telefony oraz komputer,  za pomocą którego prawdopodobnie mężczyzna oszukiwał ludzi. Mundurowi ustalili, że kielczanin swój przestępczy proceder prowadził w okresie ostatnich trzech tygodni. Z ustaleń śledczych wynika również, że mężczyzna trudnił się wcześniej tego typu działalnością.

Kielczanin został zatrzymany. Konsekwencją jego czynu może być 8-letni pobyt w więzieniu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony