Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Straty z tytułu podatku mogły wynieść ponad 300 tys. złotych

Data publikacji 06.04.2012

Policjanci z Lubania wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali trzech mężczyzn w związku z posiadaniem przez nich tytoniu. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 300 kg pociętego, przygotowanego do sprzedaży tytoniu. Wartość zabezpieczonego towaru oraz uszczuplenie wartości akcyzowej oszacowano na ponad 300 tys. złotych.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnej, przy współudziale funkcjonariuszy Izby Celnej Grupy Mobilnej ze Zgorzelca, zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 29 do 51 lat w związku z posiadaniem przez nich tytoniu bez znaków skarbowych akcyzy. Realizujący sprawę funkcjonariusze , w trakcie przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, zabezpieczyli łącznie 20 worków, w których znajdowało się blisko 300 kg pociętego i przygotowanego do obrotu tytoniu.

Wartość rynkowa zabezpieczonego mienia oraz uszczuplenie podatku akcyzowego, gdyby towar trafił do sprzedaży, oszacowano na 300 tysięcy złotych. Ponadto w trakcie czynności, w jednym z mieszkań, funkcjonariusze znaleźli ukrytą w kuchence broń – rewolwer.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, m.in. skąd pochodzi zabezpieczona broń oraz gdzie miał trafić zabezpieczony towar. Zatrzymani za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Wobec podejrzanych prokurator rejonowy w Lubaniu zastosował poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony