Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali plantacje konopi

Data publikacji 11.04.2012

Oficerowie CBŚ wspólnie z policjantami z Zielonej Góry i Poznania, rozbili grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się produkcją i wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Stróże prawa zatrzymali 5 osób i zlikwidowali 2 plantacje marihuany pozwalające na wyprodukowanie gotowego narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych.

Bielscy oficerowie CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP Zielona Góra i Wydziału Kryminalnego KMP Poznań, rozbili grupę przestępczą zajmującą się produkcją i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających na terenie całego kraju. Podczas działań w Zielonej Górze oraz Borowinie, policjanci zatrzymali czterech członków grupy przestępczej w wieku 22-35 lat, którzy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości marihuany.

Przy zatrzymanych zabezpieczono blisko 2 kg marihuany własnej produkcji przygotowanej do sprzedaży. Ujawniono również i zabezpieczono specjalistyczną uprawę konopi indyjskich, na której rosło 100 narkotycznych krzewów. Zlikwidowana plantacja umożliwiała wyprodukowanie kilku tysięcy porcji dealerskich narkotyków o czarnorynkowej wartości co najmniej 150 tys. złotych. Druga uprawa konopi indyjskich została zlikwidowana w Puszczykowie, gdzie stróże prawa ujawnili blisko 450 roślin konopi indyjskich w różnych stadium rozwoju. Rośliny uprawiane były w specjalnie przygotowanych do tego celu pomieszczeniach, przy użyciu odpowiedniej aparatury i sprzętu.

Z jednego tylko cyklu hodowlanego, trwającego około 4 miesięcy, sprawcy mogli uzyskać nawet kilkadziesiąt kilogramów gotowego narkotyku o czarnorynkowej wartości około miliona złotych. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali kolejnego z organizatorów przestępczego procederu.

Dotychczas zatrzymanym przedstawiono zarzuty nielegalnej produkcji narkotyków, a także wprowadzania ich do sprzedaży, za co grozi im do kilku lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze i Poznaniu, trzech zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy, natomiast 2 pozostałe osoby zostały objęte dozorem policji.

(KWP w Katowicach /wm)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.78 MB)

Powrót na górę strony