Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za posiadanie amfetaminy

Data publikacji 12.04.2012

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze ujawnili przy nim amfetaminę, z której można by uzyskać ponad 2200 porcji handlowych tego narkotyku, a także kilkaset woreczków z zapięciem strunowym oraz wagę służącą do porcjowania.

11 kwietnia 2012 roku około godz. 13:00 funkcjonariusze z Rewiru II Dzielnicowych Komisariatu Policji Stare Miasto w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Do zatrzymania doszło w jednej z bram budynku mieszkalnego, w okolicach ulicy Grabiszyńskiej. 17-latek posiadał przy sobie amfetaminę, z której można by uzyskać ponad 2200 porcji handlowych tego narkotyku.

Ponadto policjanci znaleźli przy nim 200 plastikowych woreczków ze strunowym zapięciem i elektroniczną wagę służącą do porcjowania. Środki odurzające, woreczki oraz waga, schowane były w plecaku. Po zatrzymaniu 17-latek trafił do policyjnego aresztu. W tej chwili policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz to, co mężczyzna zamierzał z nimi zrobić.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji Wrocław Stare Miasto.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za handel nimi, kara ta może wynieść nawet do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / wm)

Powrót na górę strony