Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamówiła iPhona, a dostała stare gazety

Data publikacji 12.04.2012

23-letnia elblążanka znalazła ciekawą i atrakcyjną cenowo ofertę sprzedaży iPhona, a jako ze chciała kupić dwa takie aparaty, postanowiła zamówić je u znalezionego w Internecie sprzedawcy. Niestety zakup okazał się być nie trafiony. Zamiast telefonów w nadesłanej paczce znalazły się stare gazety i kasety magnetofonowe. Teraz sprawą zajmuje się elbląska Policja.

Najprawdopodobniej w taki właśnie sposób została oszukana 23-letnia kobieta. Szukała ona w Internecie telefonu. Znalazła jej zdaniem najkorzystniejszą ofertę cenową. Za dwa urządzenia musiała zapłacić 2 tys. złotych (urządzenie kosztuje w sklepie nieco ponad 3 tys. złotych) „Promocja” jak informowano na prywatnej stronie www, miała obowiązywać tylko do 9 kwietnia 2012 roku. Klientka skusiła się i zamówiła dwa urządzenia za pobraniem pocztowym. Gdy przyszła paczka okazało się, że nie ma w niej drogich zamówionych urządzeń, a tylko zwitek starych gazet. Opłata za przesyłkę została uiszczona, więc kobieta natychmiast, gdy tylko odkryła, że przysłany towar nie spełnia jej oczekiwań i nie jest tym zamówionym, zgłosiła sprawę na Policję. Szybkie działanie pozwoli nie przekazać pieniędzy do nadawcy paczki. Policja będzie wyjaśniać tę sprawę pod kątem zaistnienia oszustwa.

Przeglądając internetowe oferty często ulegamy „okazji” lub „niebywałej okazji” do nabycia za niską cenę czegoś, co jest w rzeczywistości dużo droższe. Na tym właśnie bazują oszuści zamieszczając taką ofertę. Pamiętajmy o tym, by nie kupować drogich urządzeń u niesprawdzonych sprzedawców, którzy oferują atrakcyjny towar za połowę ceny.

Za oszustwo Kodeks Karny przewiduje karę do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / pt)

Powrót na górę strony