Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 14.04.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o zabójstwo, do jakiego doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Funkcjonariusze dotarli również do kobiety podejrzanej w tej sprawie o kradzież i pomoc sprawcy w uniknięciu odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Oboje zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie, kobiecie - kara do 5 lat pozbawienia wolności.

11 kwietnia 2012 roku około godz. 20.45 funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili i zatrzymali w jednym z bloków na osiedlu Kosmonautów 36 - letniego obywatela Ukrainy, podejrzanego o zabójstwo. Do zdarzenia doszło na osiedlu Nowy Dwór w pierwszej dekadzie kwietnia 2012 roku w mieszkaniu ofiary, 59 - letniego mężczyzny. Prowadził on działalność gospodarczą w zakresie prac budowlano - remontowych, zatrudniając do nich dorywczo 36 - latka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń w tej sprawie, do zabójstwa doszło na tle nieporozumienia między mężczyznami. W wyniku prowadzonych w tej sprawie czynności funkcjonariusze odnaleźli w kontenerze zsypowym na śmieci narzędzie, którym sprawca zadał ofierze śmiertelne uderzenia w głowę. Odzyskano także skradziony przez niego samochód należący do 59 - latka. Prowadząc czynności w tej sprawie policjanci ustalili jeszcze jedną osobę mającą związek z zabójstwem. 11 kwietnia 2012 roku funkcjonariusze zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież pieniędzy z automatu bankowego przy użyciu zabranej ofierze przez 36 - latka karty płatniczej, a także o pomoc w uniknięciu przez niego odpowiedzialności karnej. Kobieta i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W przypadku przestępstwa kradzieży i poplecznictwa, kara to może wynieść do lat 5.

asp. Kamil Rynkiewicz

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.78 MB)

Powrót na górę strony