Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał na ponad 250 tysięcy

Data publikacji 14.04.2012

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 38 - letniego mieszkańca Staszowa, który jest podejrzewany o oszustwa, których dokonywał wykorzystując do tego celu Internet. Jak wstępnie ustalili śledczy, mężczyzna oszukał 16 osób z całego kraju na co najmniej 250 tysięcy złotych. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu do policjantów z całej Polski docierały sygnały o nieuczciwym sprzedawcy materiałów budowlanych. Nieznana do tej pory osoba, za pośrednictwem Internetu od grudnia ubiegłego roku oferowała do sprzedaży materiały budowlane w atrakcyjnych cenach.

Z ustaleń stróżów prawa wynika, że mężczyzna założył dwie fikcyjne firmy oraz kilka kont bankowych na tzw. „słupy”. Ogłaszał się na portalach internetowych i działał od grudnia ubiegłego roku. W połowie lutego oszukał osobę na ponad 117 tysięcy złotych. Aby uwiarygodnić swoją działalność sprawca przekazywał kupującemu dokumenty sprzedaży w postaci faktur. Osoby zamawiały towar i wpłacały pieniądze na konto, lecz nie otrzymywały towaru. Do tej pory ustalono 16 pokrzywdzonych z całego kraju, którzy w wyniku działania oszusta stracili co najmniej 250 tysięcy złotych.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali 38- letniego mieszkańca tego miasta, który według ustaleń jest odpowiedzialny za przestępczy proceder. W jego samochodzie i mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli telefony komórkowe, karty SIM, komputery, pieczątki oraz dokumentację finansowo - księgową.

Policjanci wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Staszowie o zastosowanie wobec 38-letniego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za oszustwo sprawcy grozić może nawet 8 lat więzienia.

Opr.: K.T./G.D.

Źródło: KWP Kielce/KPP Staszów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.04 MB)

Powrót na górę strony