Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za chuligańskie wybryki

Data publikacji 16.04.2012

Podczas sobotniego zabezpieczenia meczu odbywającego się na boisku Ruchu Radzionków, stróże prawa zatrzymali pięciu sprawców zakłócenia porządku. Interwencja została podjęta, gdy po zakończonym meczu w kierunku pracowników ochrony obiektu oraz policjantów poleciały butelki i kamienie. Z kolei wczoraj na stadionie przy ul. Cichej odbył się mecz piłkarski między drużynami Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze. Policjanci zatrzymali tam pięciu pseudokibiców, którzy dopuścili się naruszeń prawa.

W sobotę po południu, na obiekcie sportowym przy ul. Narutowicza, rozgrywany był mecz derbowy pomiędzy Ruchem Radzionków a Polonią Bytom. Mecz odbywał się przy maksymalnej możliwej liczbie kibiców, którą można było wpuścić na obiekt nie spełniający wszystkich warunków bezpieczeństwa.

Około 600-osobowa grupa sympatyków Polonii Bytom zgromadziła się za ogrodzeniem boiska i stamtąd obserwowała spotkanie. Tuż po zakończeniu meczu, kiedy zawodnicy Polonii przeskoczyli przez wewnętrzne ogrodzenie płyty boiska i pobiegli w stronę kibiców, część będących w tej grupie osób, zaczęła rzucać butelkami i kamieniami w stronę pilnujących porządku pracowników firmy ochrony mienia oraz policjantów. Zachowanie to wymusiło podjęcie natychmiastowej interwencji. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego, w tym pałek, strzelb gładkolufowych i miotacza wody. Dzięki natychmiastowej reakcji i błyskawicznie przeprowadzonej interwencji, bardzo szybko został przywrócony porządek.

W związku z naruszeniem prawa, mundurowi zatrzymali łącznie pięciu mężczyzn w wieku od 16 do 42 lat. Wkrótce o ich losie zadecyduje prokurator i sąd.

***

Z kolei wczoraj po południu, na stadionie rozgrywany był mecz derbowy pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze. Mecz zakwalifikowany jako impreza o podwyższonym ryzyku, odbywał się przy maksymalnej możliwej liczbie kibiców, którą można było wpuścić na obiekt. Podczas tego spotkania policjanci zatrzymali pięciu chuliganów, którzy dopuścili się złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Dwóch sympatyków zabrzańskiej drużyny, w wieku 23 i 28 lat, odpowie za wniesienie na obiekt środków pirotechnicznych. Za ten czyn grozi im wysoka grzywna i 5 lat więzienia.

Natomiast 24-letni chorzowianin i 40-letni katowiczanin zostali zatrzymani pod zarzutem wtargnięcia na obiekt i wbrew żądaniom osoby uprawnionej takiego miejsca nie opuścili. Sąd może wobec nich orzec karę grzywny albo pozbawienia wolności do roku. Piątym z zatrzymanych pseudokibiców okazał się 27-letni mieszkaniec Zabrza, który w czasie meczu rzucał kamieniami w policjantów i pracowników ochrony. W więzieniu może spędzić nawet kilka lat.

Policjanci podczas zabezpieczenia meczu do przewrócenia ładu i porządku trzykrotnie użyli środków przymusu bezpośredniego, strzelb gładkolufowych i miotacza wody. Dzięki natychmiastowej reakcji i błyskawicznie przeprowadzonej interwencji, bardzo szybko został przywrócony porządek.

(KWP w Katowicach / pt)

Powrót na górę strony