Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zakończyli działalność 28-letniego dealera

Dzięki pracy policjantów z Wrzeszcza na rynek nie trafi 2,7 kg różnego rodzaju narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli te środki odurzające w mieszkaniu 28-letniego gdańszczanina. Właściciel tych nielegalnych substancji został zatrzymany. W sobotę przesłuchał go prokurator, a sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

W czwartek popołudniu kryminalni z Wrzeszcza zapukali do mieszkania 28-latka z Gdańska. Funkcjonariusze mieli informację, że może on posiadać narkotyki i handlować nimi na terenie Gdańska.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli 2,7 kg różnego rodzaju narkotyków, kilka wag elektronicznych, woreczki strunowe oraz sprzęt służący do mieszania i ważenia narkotyków. 28-latek trzymał w swoim domu haszysz, kokainę, amfetaminę oraz substancję psychotropową, której posiadanie jest zabronione. Mężczyzna miał pochowane te środki odurzające w trzech walizkach i torbie podróżnej.

28-latni właściciel tych nielegalnych substancji trafił do policyjnego aresztu. W sobotę w prokuraturze okręgowej usłyszał zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznej ilości narkotyków, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Wcześniej mężczyzna był już notowany za posiadanie narkotyków, sutenerstwo i niestosowanie się do zakazu stadionowego.

Handel znaczną ilością narkotyków zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP w Gdańsku / pt)

Powrót na górę strony