Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzej zatrzymani odpowiedzą za zabójstwo i spalenie zwłok

Data publikacji 16.04.2012

Wejherowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o zabójstwo mężczyzny, do którego doszło w nocy z 10 na 11 kwietnia. Za zabójstwo oraz spalenie zwłok zatrzymanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dzisiaj sprawcy zostaną doprowadzeni do sądu, z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Do zabójstwa doszło w nocy z 10 na 11 kwietnia br. 45-letni mężczyzna spotkał się ze swoimi znajomymi. Jak ustalili policjanci, w pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do nieporozumienia, w wyniku czego 45-latek został brutalnie pobity. Sprawcy zapakowali ciało mężczyzny do samochodu i wywieźli do lasu, a następnie spalili. Przebiegający tamtędy mieszkaniec gminy zauważył ogień i natychmiast zaalarmowal policję.

Wejherowscy kryminalni w nocy z piątku na sobotę ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o tę zbrodnię, którzy ukrywali się w wynajmowanym domku na terenie powiatu puckiego. Nie chcieli policjantom otworzyć drzwi, dlatego funkcjonariusze musieli wchodzić do domu przy użyciu siły. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, w których ukrywali się podejrzani, policjanci znaleźli broń palną.

Zatrzymani 19, 24 i 53-latek, pochodzą z Gdyni i z powiatu puckiego. Jak się okazało, jeden ze sprawców był poszukiwany listem gończym, a drugi wcześniej odbył karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo.

Mężczyźni zostali przesłuchani w prokuraturze oraz usłyszeli zarzuty. Za zabójstwo grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dzisiaj sprawcy zostaną doprowadzeni do sądu, z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

(KWP w Gdańsku / mw)
 

Powrót na górę strony