Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla plantatora

Data publikacji 16.04.2012

Na 3 miesiące do aresztu trafił 35-latek, któremu zarzucono uprawianie znacznej ilości środków odurzających. W pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę policjanci ujawnili profesjonalnie przygotowaną linię produkcyjną marihuany, a także zabezpieczyli tam dorodne rośliny konopi, sadzonki oraz przygotowany do sprzedaży susz. Za popełnione przestępstwo plantatorowi grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata.

Przypomnijmy: w miniony czwartek (12.04) po godzinie 15.00 policjanci z komisariatu w Szubinie podejmowali interwencję w jednym z budynków mieszkalnych na terenie gminy. Po wejściu do domu, w korytarzu, mundurowi zauważyli prowadzącą do piwnicy rurę wentylacyjną. Gdy funkcjonariusze zeszli na dół ujawnili tam profesjonalnie przygotowaną linię służącą do produkcji marihuany. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 138 dorodnych roślin konopi indyjskiej, 208 sztuk sadzonek, a także ponad 3 kg gotowego do sprzedaży suszu roślinnego.

Jeszcze tego samego dnia (12.04), po południu, na terenie Bydgoszczy do sprawy został zatrzymany 35-letni mężczyzna. W piątek (13.04) kryminalni z Nakła doprowadzili zatrzymanego do szubińskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował, że najbliższe 3 miesiące plantator spędzi w areszcie.

Za popełnione przestępstwo 35-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony