Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalacz zatrzymany

Data publikacji 16.04.2012

Oławscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie budynku gospodarczego i spowodowanie strat w wysokości 180 tysięcy złotych. Za podpalenie i sprowadzenie zagrożenia dla życia, zdrowia i mienia grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie stodoły i spowodowanie znacznych strat materialnych. Do zdarzenia doszło 14 kwietnia br. Przed godziną 20:00 na terenie jednej z posesji w podoławskiej miejscowości wybuchł pożar. Na miejsce zostali wezwani policjanci i strażacy.

Mimo podjętych niezwłocznie działań ratowniczych i gaśniczych całkowitemu spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu, jak również znajdujący się w stodole sprzęt rolniczy oraz wyposażenie. Na szczęście nikt z mieszkańców i ratowników nie odniósł obrażeń. Miejsce pogorzeliska zostało poddane oględzinom z udziałem biegłego, który wstępnie stwierdził, iż przyczyną pożaru mogło być podpalenie. W ocenie biegłego pożar stanowił zagrożenie dla mienia w wielkich rozmiarach. Straty spowodowane pożarem oszacowano na kwotę 180 tysięcy złotych.

Policjanci na podstawie dokonanych ustaleń oraz posiadanego własnego rozpoznania wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym zdarzeniem. Już następnego dnia został zatrzymany 25-letni mieszkaniec tej miejscowości. Podczas dalszych czynności przyznał się do podpalenia stodoły. Sprawca nie był jednak w stanie wyjaśnić policjantom, dlaczego to zrobił. Mężczyzna ten podejrzany jest również o wcześniejsze dokonanie szeregu innych przestępstw związanych ze zniszczeniem oraz uszkodzeniem mienia na szkodę swoich sąsiadów.

Za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu / wm)

Powrót na górę strony