Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i dozór za rozbój

Data publikacji 16.04.2012

Białogardzcy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju dokonanego na mieszkance Białogardu i jej partnerze. 59-latek decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące, a wobec drugiego 29-letniego współsprawcy sąd zastosował dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek. 28-letnia mieszkanka Białogardu w momencie gdy wychodziła z domu została zaatakowana przez dwóch napastników, którzy następnie wtargnęli do jej mieszkania. Tam używając przemocy wobec niej i jej partnera oraz grożąc pozbawieniem życia z użyciem noża, zażądali wydania złotej biżuterii. Starszy ze sprawców lekko zranił kobietę w rękę. Z mieszkania zabrali kosztowności warte ponad 9 tys. złotych.

Intensywne czynności wykonywane przez policjantów z białogardzkiej komendy, doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu napastników. Okazało się, że sprawcy pochodzą z powiatu kołobrzeskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, które zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd w Białogardzie zastosował wobec 59-latka dwumiesięczny areszt, a drugiego 29-latka oddał pod dozór policji oraz wydał zakaz opuszczania kraju.

(KWP w Szczecinie /wm)

Powrót na górę strony