Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

Data publikacji 17.04.2012

Bydło przetrzymywane w fatalnych warunkach bytowych, pozostawione bez opieki, pozbawione wody i jedzenia, zastali policjanci i przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej podczas kontroli jednego z gospodarstw w gm. Bielany. Jeszcze dzisiaj zostaną podjęte kroki, aby odebrać bydło. Właściciel najprawdopodobniej odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.

Wczoraj 16 kwietnia do biura Krajowego Inspektoratu Towarzystwa Opieki nad zwierzętami, wpłynęła informacja, że w gospodarstwie w gm. Bielany, doszło do drastycznych zaniedbań przy hodowli zwierząt gospodarskich. Pomimo, że pismo dotarło już późnym popołudniem, policjanci rozpoczęli natychmiastowe kroki aby potwierdzić ta sytuację. Wspólnie z przedstawicielami Inspekcji Weterynaryjnej dokonano kontroli gospodarstwa.

Na miejscu nie zastano właściciela. Jak wynikało z relacji świadków, nie było go od kilku dni. Bydło przetrzymywane było w fatalnych warunkach.

Decyzją Inspekcji Weterynaryjnej, znajdujące się na posesji bydło powinno zostać odebrane właścicielowi. Decyzje w tej sprawie jeszcze dzisiaj podejmie Wójt gminy Bielany.

W najbliższym czasie zapadnie decyzja o odpowiedzialności 73- letniego właściciela gospodarstwa. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / pt)

Powrót na górę strony