Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1000 porcji marihuany

Data publikacji 17.04.2012

Oborniccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci ujawnili i zabezpieczyli ilość marihuany, z której można by uzyskać blisko tysiąc porcji tego narkotyku.

15 kwietnia 2012 roku po godzinie 02:20 funkcjonariusze prewencji Komisariatu Policji w Obornikach śląskich zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym mieszkańca Wrocławia. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli intensywną woń palonej substancji odurzającej. W wyniku kontroli policjanci ujawnili pod siedzeniem kierowcy niedopalony papieros nabity suszem roślinnym koloru zielonego. Badanie wykazało, że może to być marihuana. Kierujący przyznał się, że palił „zioło”.

Policjanci w toku dalszych czynności w mieszkaniu podejrzanego ujawnili w dwóch w plastikowych woreczkach ilość marihuany, z której można by uzyskać blisko tysiąc porcji tego narkotyku. Po zatrzymaniu 31-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące jazdy pod wpływem narkotyku i posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)
 

Powrót na górę strony