Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zabójstwo i zacieranie śladów

Data publikacji 17.04.2012

Policjanci z Siedlec zatrzymali 26-latka podejrzewanego o zabójstwo młodego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono na klatce schodowej z raną kłutą brzucha. Funkcjonariusze pracujący przy tej sprawie zatrzymali również dwóch innych mężczyzn, którzy odpowiedzą za zacieranie śladów przestępstwa.

W minioną sobotę dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o tym, że na klatce schodowej bloku przy ul. Młynarskiej leży młody mężczyzna. Gdy po chwili na miejscu zjawili się policjanci oraz służba medyczna stwierdzono, że mężczyzna ten nie żyje. Podczas wstępnych oględzin ujawniono na jego brzuchu ranę kłutą, która była prawdopodobną przyczyną jego zgonu. Wykonane na miejscu czynności doprowadziły do ustalenia tożsamości denata. Okazał się nim 26-letni siedlczanin. W związku z tą sprawą policjanci ustalili i zatrzymali innego 26-latka – mieszkańca bloku, w którym ujawniono zwłoki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, zatrzymany ma bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Obecnie przebywa on w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dwóch innych mężczyzn w wieku 24 i 34 lat, którym przedstawiono zarzuty z art. 239 kk. to jest zacierania śladów przestępstwa. Wobec 24-latka zastosowano już dozór policyjny, natomiast o losie drugiego z nich, tj. 34-latka, zadecyduje sąd.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony