Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za udział w ustawce

Data publikacji 17.04.2012

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców, wspólnie z legnickimi funkcjonariuszami, zatrzymali 15 uczestników ustawki. Doszło do niej w październiku 2010 roku pomiędzy "sympatykami" Polonii Bytom i Miedzi Legnica. Dzisiaj o dalszym losie pseudokibiców legnickiej drużyny zadecyduje prokurator. Grozi im nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

Dzięki kryminalnym z chorzowskiej komendy w ręce policjantów z Zespołu dw. z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Katowicach wpadł film ukazujący ustawkę pseudokibiców Polonii Bytom i Miedzi Legnica. W bójce, do której doszło w październiku 2010 roku, brało udział około 60 osób.

Na podstawie zebranych dowodów do pierwszych zatrzymań doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wtedy stróże prawa z Katowic, Bytomia, Chorzowa i Sosnowca jednocześnie wkroczyli do mieszkań 16 uczestników ustawki. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku od 22 do 40 lat, stanowiący trzon bojówki pseudokibiców bytomskiej drużyny.

Wczoraj śląscy i legniccy policjanci zatrzymali kolejne 15 osób podejrzewanych o udział w konfrontacji siłowej. Są to mieszkańcy Legnicy i Raszówki w wieku od 22 do 39 lat. Mężczyźni związani są ze środowiskiem pseudokibiców Miedzi Legnica. Dzisiaj o ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Zatrzymanym grozi nawet do 3 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.78 MB)

Powrót na górę strony