Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za pozbawienie wolności

Data publikacji 17.04.2012

Kluczborscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o wtargnięcie do jednego z mieszkań na terenie gminy Wołczyn i pozbawienie wolności ojca i syna. Mężczyźni dręczyli swoje ofiary, bijąc i kopiąc je po całym ciele. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Kluczborku aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

12 kwietnia oficer dyżurny kluczborskiej policji został telefonicznie powiadomiony o pozbawieniu wolności dwóch mieszkańców gminy Wołczyn (66-letniego ojca i 22-letniego syna). Sprawą natychmiast zajęli się kluczborscy funkcjonariusze. Jak wynikało z pierwszych ustaleń, 11 kwietnia 2012 roku w godzinach popołudniowych do jednego z mieszkań na terenie gminy Wołczyn wtargnęło trzech mężczyzn, którzy pozbawili wolności 66-letniego ojca i jego 22-letniego syna. Sprawcy używali wobec pokrzywdzonych siły fizycznej, bijąc i kopiąc ich po całym ciele.

Następnie przez prawie dobę przetrzymywali ich w jednej z piwnic domu na terenie gminy Wołczyn. Starszy z uwięzionych mężczyzn wykorzystał moment, w którym sprawcy wyszli z piwnicy, uciekł przez okno i poprosił przechodniów o pomoc w zawiadomieniu policji.

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu kluczborskiego w wieku 38,36 i 21 lat.

13 kwietnia podejrzani usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Kluczborku zarzut pobicia i pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Sąd Rejonowy w Kluczborku zastosował wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

,,Kto pozbawia człowieka wolności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jeżeli pozbawienie wolności łączy się ze szczególnym udręczeniem, sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3".

(KWP w Opolu / mg)
 

Powrót na górę strony