Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali parkometry

Data publikacji 17.04.2012

13 kwietnia policjanci z Poznania zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wykradali pieniądze z poznańskich parkometrów. Ciekawostką jest, że byli to pracownicy biura ochrony, zajmującego się obsługą urządzeń. Proceder trwał kilka tygodni a starty powstałe na skutek przestępczego procederu śledczy szacują na ok. 14 tysięcy złotych.

Nieuczciwi pracownicy ochrony zatrudnieni byli w firmie obsługującej parkometry. Mężczyźni w ramach swoich obowiązków wymieniali kasetki z pieniędzmi z pełnych parkometrów. Sprawcy, znając zasadę funkcjonowania urządzeń, kradli pieniądze tylko z tych parkometrów, które nie drukowały specjalnego potwierdzenia. Wtedy wytrząsali z nich monety. Kiedy policjanci dowiedzieli się o procederze, postanowili sprawców zatrzymać na gorącym uczynku. Nie było to łatwe. Nieuczciwi pracownicy ochrony byli bardzo ostrożni. Mimo to w nocy 12 na 13 kwietnia mężczyźni zostali zatrzymani.

W trakcie zatrzymania sprawcy posiadali przy sobie 2 tysiące w bilonie. Policjanci ustalili, że znalezione przy nich pieniądze pochodzą z kasetek z trzech parkometrów. W trakcie przeszukania mieszkania jednego ze sprawców kryminalni znaleźli kolejny worek z monetami. Starty powstałe na szkodę Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu szacuje się na prawie 14 tysięcy złotych.

Nieuczciwi pracownicy ochrony usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia. Żaden z nich nie był wcześniej karany.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony