Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tabletki odchudzające z amfetaminą

Data publikacji 18.04.2012

Chorzowscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali małżeństwo trudniące się sprzedażą przez Internet lekarstw na odchudzanie, które w swoim składzie zawierały amfetaminę i metaamfetaminę. Stróże prawa zabezpieczyli prawie 7 tys. takich tabletek. Teraz za handel narkotykami i sprzedaż produktów leczniczych bez zezwolenia zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z chorzowskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 39-letniego bytomianina i jego 35-letnią żonę. Są oni podejrzani o handel narkotykami i sprzedaż produktów leczniczych bez zezwolenia. Jak ustalili funkcjonariusze, małżeństwo przez 2 lata na kilkuset aukcjach internetowych sprzedawało preparaty w postaci tabletek odchudzających, które w swoim składzie zawierały amfetaminę i metaamfetaminę.

Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie ponad 200 zarzutów. Śledczy przewidują, że podejrzani mają na swoim koncie blisko tysiąc takich czynów. Kryminalni namierzyli również mieszkanie, w którym 39-latek ukrywał nielegalny towar. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w nim blisko 7 tys. tabletek, zawierających substancje psychotropowe.

Za te przestępstwa małżeństwo może trafić za kratki nawet na 10 lat. Wczoraj prokurator zastosował wobec 35-latki dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. złotych.

(KWP w Katowicach / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.54 MB)

Powrót na górę strony