Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieudany powrót na przestępczą drogę

Data publikacji 18.04.2012

Pochodzący z Katowic czterej młodzi mężczyźni stoją za serią włamań do mieszkań. Najczęściej znikały w ich torbach i kieszeniach złota i srebrna biżuteria, pieniądze, kamery i laptopy oraz aparaty fotograficzne. Czterech włamywaczy i ich pasera zatrzymali policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.

Włamywacze wpadli w ręce katowickich policjantów krótko po włamaniu na ulicy Krasińskiego. Razem z nimi do policyjnego aresztu trafił ich paser. Kryminalni skrupulatnie analizowali wszystkie zgłoszenia z ostatniego okresu. Na tą chwilę udowodnili im sześć włamań do mieszkań.
Pierwszego przestępstwa dokonali w styczni na ulicy Szczecińskiej. Nasilili swoją działalność w marcu. Włamali się wtedy do trzech mieszkań i kancelarii adwokackiej. Włamywali się przede wszystkim do mieszkań na parterze w blokach. Najczęściej kradli z nich złotą i srebrną biżuterię, pieniądze, drobny sprzęt RTV, laptopy, aparaty fotograficzne czasami alkohol. Właściciele mieszkań oszacowali swoje straty na łączną kwotę prawie 30 tysięcy złotych

Wszyscy zatrzymani są bardzo dobrze znani stróżom prawa. W ubiegłym roku policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali ich również w związku z serią włamań do mieszkań. Przestępcy, działając w różnych konfiguracjach osobowych, dokonali kilkudziesięciu przestępstw. Usłyszeli ponad 30 zarzutów. Ich łupem padły przedmioty o łącznej wartości prawie 150 tysięcy złotych.

Na filmie widoczne są przedmioty zabezpieczone podczas akcji policjantów w mieszkaniach włamywaczy i pasera. Nie ustalono ich właścicieli. W przypadku rozpoznania danego przedmiotu prosimy o kontakt z Sekcją dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Katowicach - telefon, 32 200-2961 lub 32 200-2484.

(KWP w Katowicach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.61 MB)

Powrót na górę strony