Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w związku z grupą "Kadafiego"

Data publikacji 19.04.2012

Kryminalni z komendy wojewódzkiej zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. To ciąg dalszy sprawy związanej z zatrzymanym pod koniec grudnia mieszkańcem Bydgoszczy o pseudonimie Kadafi, który podobnie jak kilku innych członków grupy, przebywa w areszcie.

Działania dotyczące zatrzymania osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, na której czele stał „Kadafi”, zostały dokładnie zaplanowane. Z ustaleń prowadzonego w tej sprawie śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy, wynika, że członkowie grupy byli bezwzględni, a zarzuty, które na nich ciążą dotyczą bardzo poważnych przestępstw.

Przypomnijmy: do pierwszych zatrzymań osób powiązanych z grupą „Kadafiego” doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Wówczas zarzuty, które usłyszeli jej członkowie, dotyczyły m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym zajmującej się handlem narkotykami w ilości nie mniejszej niż 496 kg amfetaminy, 394 kg marihuany oraz 300.000 szt. tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad 21,5 mln złotych, wymuszeń, kradzieży oraz czerpania korzyści z prostytucji. „Kadafi” usłyszał dodatkowo zarzut kierowania tą grupą.

Do kolejnych zatrzymań doszło pod koniec marca (27.03.12). Wówczas wczesnym popołudniem na ulicach Bydgoszczy w ręce kryminalnych z komendy wojewódzkiej wpadło pięciu mężczyzn. Wszyscy usłyszeli w prokuraturze zarzuty, czterech z nich udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, piąty obrotu narkotykami.

Na dzisiaj (18.04.12) kryminalni zaplanowali kolejną akcję. Tym razem w zasadzkę, zorganizowaną również na terenie Bydgoszczy, wpadli kolejni dwaj mężczyźni podejrzewani o udział w grupie „Kadafiego”. Obaj trafią do policyjnej celi. Najprawdopodobniej jutro zostaną doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszą zarzuty.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony