Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiony towar z Wólki Kosowskiej

Data publikacji 19.04.2012

Stołeczni policjanci, podczas kontroli centrum handlowego, zabezpieczyli towar, którym handlowała 42-letnia obywatelka Wietnamu. Kobieta sprzedawała odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 60 tys. złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą skontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciła odzież w jednej z firm. Właścicielką okazała się 42-letnia obywatelka Wietnamu.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia 2193 sztuk odzieży. Ich uwagę zwrócił przede wszystkim towar ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżone przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na około 60 tys. złotych. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli 1500 złotych.

Zgodnie z ustawą - prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony