Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 20.04.2012

Policjanci z Włocławka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój i pobicie, czego skutkiem była śmierć 81-latka. Sprawca trafił za kraty jeszcze tego samego dnia, kiedy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie. Za przestępstwo, które popełnił 19-latek grozi mu kara do 12 lat więzienia.

O znalezieniu zwłok 81-latka włocławscy policjanci zostali powiadomieni 18 kwietnia przez bliskich mężczyzny. Mundurowi natychmiast zajęli się wyjaśnianiem okoliczności śmierci starszego pana. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w nocy z 8 na 9 kwietnia do mieszkania 81-latka, w jednej z podwłocławskich miejscowości, przyszedł znany mu młody mężczyzna i poprosił o pożyczenie pewnej kwoty. Gdy starszy pan odmówił, 19-latek zaatakował go. Pobił, skopał, po czym zabrał 200 zł i uciekł. Obrażenia, jakich doznał pokrzywdzony były na tyle poważne, że mężczyzna zmarł.

Kilka dni później rodzina, zaniepokojona brakiem kontaktu z 81-latkiem, postanowiła sprawdzić co się z nim dzieje. Wówczas dokonała makabrycznego odkrycia i powiadomiła policję. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli w mieszkaniu ślady i przesłuchali świadków. Na podstawie zebranych dowodów jeszcze tego samego dnia zatrzymali 19-latka.

Dzisiaj (20.04) policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czego następstwem była śmierć 81-latka. Za przestępstwo, które popełnił może spędzić za kratkami nawet 12 lat.

(KWP w Bydgoszczy / mj)
 

Powrót na górę strony