Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował "lewe" bilety na Euro 2012

Data publikacji 20.04.2012

Policjanci z zabrzańskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali oszusta, który za pośrednictwem portali internetowych popełniał przestępstwa, których ofiarami stali się mieszkańcy całego kraju. Podejrzanemu zarzuca się popełnienie ponad 30 przestępstw, wśród których były między innymi fikcyjne oferty sprzedaży biletów na mecze piłkarskie w trakcie Euro 2012.

Podejrzany został zatrzymany w piątek nad ranem w zabrzańskiej dzielnicy Zaborze. 21-letni zabrzanin w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabrzańskiej komendy przedstawili mu w sumie 30 zarzutów dotyczących działalności przestępczej, jakiej dopuścił się od 2010 roku.

Zajmujący się sprawą policjanci udowodnili zabrzaninowi, że na portalach internetowych oferował do sprzedaży różne produkty, a następnie po otrzymaniu pieniędzy, zrywał zawarte umowy kupna-sprzedaży. Ofiarami oszusta byli głównie miłośnicy replik broni (ASG) oraz gier komputerowych.

Zatrzymany przyznał się do winy, tłumacząc, że do działalności przestępczej skłoniła go trudna sytuacja finansowa. Wstępnie oszacowano, że w wyniku oszustw 21-latek wzbogacił się o blisko 7 tysięcy zł. Za przestępstwa te podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

Dzisiaj prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sprawę można określić za rozwojową.

(KWP w Katowicach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.71 MB)

Powrót na górę strony