Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kajto twarzą policyjnej kampanii

Data publikacji 20.04.2012

Dwukrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych Kajetan Kajetanowicz włączył się do kampanii śląskiej policji „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. W Ustroniu na Równicy, podczas testów swojego subaru, przekonywał młodych kierowców do bezpiecznych zachowań na drodze.

Na początku tygodnia w Ustroniu na Równicy Kajetan Kajetanowicz na zamkniętym odcinku drogi testował swój samochód rajdowy. Zanim wyjechał na oes, Kajto w otoczeniu licznie przybyłych dziennikarzy przekonywał młodych kierowców do bezpiecznej jazdy po drogach. Tym samym włączył się do kampanii śląskiej policji „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”.

Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy asp. sztab. Ireneusz Korzonek przedstawił powody powstania policyjnej kampanii oraz krótko przytoczył policyjne statystyki. Kajto dostrzega ogromną potrzebę poprawienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności młodych kierowców. Dlatego też od razu zgodził się wspierać akcję śląskich policjantów, która ma na celu ograniczenie udziału młodych kierowców w wypadkach drogowych. Mistrz podczas konferencji podkreślił, że jeśli chcemy jeździć szybko, to tylko na zabezpieczonych odcinkach oesu rajdowego albo odpowiednim torze - nigdy na drodze publicznej!

(KWP w Katowicach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.48 MB)

Powrót na górę strony