Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa oszustów

Data publikacji 23.04.2012

Wrocławscy policjanci rozbili grupę przestępczą działającą na terenie Polski i poza jej granicami, podejrzaną o oszustwa przy transakcjach kartami płatniczymi. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie już 10 osób. Straty jakie spowodowali sprawcy wycenione zostały na nie mniej niż 260 tysięcy złotych. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Nad tą sprawą funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pracowali już od sierpnia ubiegłego roku, kiedy to zatrzymali pierwszego członka grupy. Do chwili obecnej zatrzymanych zostało 10 osób w wieku od 25 do 40 lat. Wszyscy członkowie grupy zostali zatrzymani na terytorium Polski. Grupa zajmowała się zakładaniem kont bankowych w Polsce, a następnie transferowała dane poza granice kraju. Dane te były potrzebne sprawcom do przeprowadzania poza granicami kraju transakcji międzynarodowych, które to doprowadzały do nielegalnego uzyskania środków finansowych.

Wstępne straty w wyniku działalności grupy oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 260 tysięcy złotych na szkodę banków na terenie całej Polski.

Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadł 39-letni mężczyzna podejrzany o to, że w zamian za uzyskanie korzyści majątkowych, brał udział w założeniu szeregu powiązanych ze sobą rachunków bankowych, celem wyłudzenia kart płatniczych. Wobec zatrzymanego prokuratur zastosował policyjny dozór.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony