Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł, przewożąc narkotyki

Data publikacji 23.04.2012

Kryminalni z Otwocka zatrzymali 31-letniego mężczyznę, przy którym znaleziono narkotyki. Paweł L. wpadł w chwili, gdy jechał samochodem. Policjanci wiedzieli, że mężczyzna może mieć związek z handlem narkotykami. Przy 31-latku i w miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli marihuanę, torebki foliowe tzw. dilerki oraz wagę elektroniczną. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z Otwocka patrolowali ulice miasta, gdy zauważyli samochód,  za którego kierownicą siedział znany im mężczyzna. Kryminalni wiedzieli, że może on mieć związek z handlem narkotykami. Samochód został zatrzymany do kontroli.

Widok policyjnych legitymacji i informacja o kontroli samochodu sprawiły, że siedzący za kierownicą Paweł L. zaczął okazywać wyraźne zdenerwowanie. Szybko wyjaśniło się, co było przyczyną takiego zachowania. Zapytany o posiadanie środków odurzających 31-latek zdecydowanie zaprzeczył. Jak się jednak okazało, w kieszeni kurtki miał 10 torebek foliowych wypełnionych suszem roślinnym. Jedna torebka wsunięta była w skarpetkę.

Kryminalni zatrzymali mężczyznę, zabezpieczyli narkotyki i pieniądze w kwocie 2230 złotych, które posiadał przy sobie. Policjanci postanowili sprawdzić także miejsce zamieszkania Pawła L. W jego pokoju znaleziono wagę elektroniczną. W pomieszczeniu gospodarczym znajdowały się foliowe torebki, tzw. dilerki oraz foliowa reklamówka wypełniona suszem.

Zabezpieczony susz zbadano narkotesterem. Okazało się, że zarówno w torebkach, które mężczyzna miał przy sobie, jak i reklamówce, znajdowała się marihuana o łącznej wadze ponad 160 gramów. Paweł L. powiedział, że narkotyki kupił w celu dalszej sprzedaży.

31-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. W oparciu o zebrane przez policjantów dowody prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie Pawła L. Sąd zadecydował o zastosowaniu także środka zapobiegawczego na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa.

(KSP / wm)

Powrót na górę strony