Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za napad na sklep

Data publikacji 23.04.2012

Szydłowieccy policjanci zatrzymali grupę młodych mężczyzn podejrzanych o napad na sklep. Trzem sprawcom Prokuratura w Szydłowcu przedstawiła już zarzuty rozboju, natomiast sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W ręce szydłowieckich policjantów wpadło czterech młodych mieszkańców powiatu w wieku od 24 do 29 lat, podejrzanych o napad na sklep.

Sprawcy przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzowali ekspedientkę jednego ze sklepów w gminie Jastrząb, zmusili do wydania pieniędzy, po czym uciekli. Szydłowieccy kryminalni na podstawie zebranych dowodów, już następnego dnia ustalili i zatrzymali sprawców tego rozboju. Trzem sprawcom Prokuratura w Szydłowcu przedstawiła zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, natomiast sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na 3 miesiące. Wobec czwartego sprawcy zapadnie niezwłocznie decyzja o środku zapobiegawczym. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci podejrzewają zatrzymanych także o inne przestępstwa, do których doszło w ostatnim czasie, analizują inne rozboje dokonane podobną metodą w powiecie szydłowieckim.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony