Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny kibic pożegna się z ekstraklasą i Euro 2012

Data publikacji 23.04.2012

Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali pseudokibica, który podczas meczu piłkarskiego nie podporządkował się poleceniom służby porządkowej. Wobec 26-latka z województwa małopolskiego bielski sąd orzekł karę grzywny oraz zakaz stadionowy, w tym na mecze Euro 2012.

Do zdarzenia doszło w sobotę podczas meczu pomiędzy drużynami TS Podbeskidzie a Wisłą Kraków na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Jeden z sympatyków krakowskiej drużyny od początku meczu zachowywał się niewłaściwie. Mężczyzna postanowił obejrzeć zmagania drużyn z sektora przeznaczonego dla kibiców gospodarzy. Został poproszony przez służby porządkowe o opuszczenie sektora i zajęcie przypisanego mu miejsca, nie zamierzał się jednak zastosować do poleceń. Zachowywał się agresywnie.

26-latek został zatrzymany. Wczoraj w trybie przyspieszonym pseudokibic stanął przed sądem, który uznał go za winnego i orzekł karę grzywny w wysokości 2 tys. zł. oraz 3-letni zakaz wstępu na mecze piłki nożnej rozgrywane w ramach ekstraklasy, na mecze TS Podbeskidzia i Wisły Kraków, mecze polskiej kadry narodowej i wszystkie mecze rozgrywane w ramach Euro 2012. Zakaz połączony został z obowiązkiem stawiennictwa mężczyzny w jednostce policji właściwej ze względu na miejsce jego pobytu w czasie rozgrywania meczu.

(KWP w Katowicach / mj)
 

Powrót na górę strony