Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili nielegalne wyścigi na wałach

Wodzisławscy policjanci, wspólnie ze stróżami prawa z Rybnika i Jastrzębia Zdroju, udaremnili nielegalne wyścigi w rejonie wałów w Bukowie. Skontrolowano 42 pojazdy, zatrzymując 5 dowodów rejestracyjnych i nakładając 12 mandatów karnych. Dopiero po paru godzinach miłośnicy mocnych wrażeń opuścili rejon wałów.

Wczorajsze popołudnie na bukowskich wałach zgromadziło miłośników szybkiej jazdy, którzy swoimi podrasowanymi samochodami przyjechali się tam pościgać. Ulica Ordynowska w Bukowie to długa prosta, która skłania ich do nielegalnych wyścigów ulicznych. Nie zdają sobie sprawy, że wystarczy chwila nieuwagi, by ich nierozsądne zachowanie zakończyło się prawdziwą tragedią.

Policjanci z wodzisławskiej drogówki, przy wsparciu stróżów prawa z rybnickiej i jastrzębskiej komendy, obstawili radiowozami cały rejon. Postawiono punkty blokadowe, kontrolowano samochody wjeżdżające i wyjeżdżające w rejon wałów.

Mundurowi skontrolowali 42 pojazdy, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i wystawili 12 mandatów karnych. Dopiero po paru godzinach miłośnicy mocnych wrażeń opuścili rejon wałów.

Uliczne wyścigi są nielegalne, branie w nich udziału, świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych – to już przestępstwo. Ale ci, którzy uwielbiają szybką jazdę i przypływ adrenaliny nie zdają sobie sprawy, że mogą doprowadzić do nieszczęścia. Stawiają wszystko na jedną kartę, wciskając gaz do dechy i  nie zważając na konsekwencje, jakie to za sobą niesie. Do czasu...

(KWP w Katowicach / wm)

Powrót na górę strony