Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

118 pseudokibiców zidentyfikowanych

Data publikacji 23.04.2012

Praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski trwa. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało 118 osób. 111 regularnie stawia się w komendach policji na dozór. Zapewne długo na będą obecni na polskich stadionach, ponieważ usłyszeli surowe zakazy stadionowe, które obowiązywać będą także na EURO 2012.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę już 118 osób usłyszało zarzuty. Przeciwko 76 z nich do sądu skierowano akty oskarżenia. Wobec 6 sprawy zostały warunkowo umorzone. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 111 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązywać będę na meczach piłki nożnej w Polsce, ale także podczas EURO 2012 na terenie Ukrainy. Wobec 4 podejrzanych także poręczenia majątkowe. Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunku pseudokibiców na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej Policji, kilka osób po rozpoznaniu się, same stawiły się w prokuraturze w Bydgoszczy. Większość z podejrzanych, po ich zidentyfikowaniu przez policjantów otrzymuje wezwania do stawienia się w prokuraturze, gdzie są przesłuchiwani.

Dzisiaj (23.04.2012r.) do prokuratury w Bydgoszczy stawiło się pięciu mieszkańców (20, 22, 24, 25 i 32l.) powiatu kwidzyńskiego. Wszyscy usłyszeli zarzuty m.in. wtargnięcia na boisko podczas trwania meczu. Także wobec niech prokurator zastosował policyjne dozory i surowe zakazy stadionowe.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony