Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał w pokoju całą gamę narkotyków

Data publikacji 23.04.2012

Toruński sąd aresztował na 3 miesiące 22-letniego mieszkańca Torunia, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli różnego rodzaju środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam marihuanę, amfetaminę, haszysz i ponad 300 tabletek. Teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymanemu może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

Patrol z komisariatu w Chełmży pełniący służbę w rejonie ul. 3-ego Maja zatrzymał do kontroli jadących osobowym BMW. Kiefy funkcjonariusze podchodzili do pojazdu jeden z siedzących w nim mężczyzn wyrzucił woreczek, jak się później okazało, z zielonym suszem. Zarówno kierowca, jak i pasażer trafili do komendy w celu złożenia wyjaśnień. Następnego dnia kryminalni przeszukali mieszkania obu mężczyzn (22 i 30l.). U młodszego z nich, na Chełmińskim Przedmieściu w Toruniu, stróże prawa znaleźli różnego rodzaju podejrzane substancje. Cały towar został poddany testom. Jak się okazało, było to ponad 700 g amfetaminy, 250 g marihuany, ponad 110 g haszyszu, około 80 kapsułek o wadze prawie 60 g sproszkowanej amfetaminy i ponad 300 tabletek. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co może mu grozić kara do 8 lat więzienia. Wcześniej 22-latek był już notowany za łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Dzisiaj rano policjanci doprowadzili go do sądu, który zadecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 3 miesiące.

Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli kilka tysięcy złotych.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony