Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne programy w punkcie serwisowym

Data publikacji 23.04.2012

Białostoccy policjanci w jednym z punktów serwisowania komputerów znaleźli nielegalne wersje oprogramowania Microsoft Corporation. Łączne straty to około 130 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wkroczyli do jednego z białostockich punktów serwisowania komputerów. Z informacji, jakie posiadali mundurowi wynikało, że firma korzysta z nielegalnych wersji oprogramowania Microsoft Corporation. Mundurowi w siedzibie firmy znaleźli 107 płyt CD oraz DVD z nielegalnie zwielokrotnionym oprogramowaniem Microsoft, 3 dyski twarde komputera oraz 4 komputery przenośne, na których znajdowały się nielegalne wersje instalacyjne oraz kopie oprogramowań.

Ich właściciel przyznał się, że nie posiada licencji na oprogramowania i za postępowanie niezgodne z prawem odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Wstępne straty poniesione przez firmy, które są właścicielami programów, oszacowane zostały na co najmniej 130 tys. złotych.

(KWP w Białymstoku / mj)

Powrót na górę strony