Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana profesjonalna linia uprawy marihuany

Data publikacji 23.04.2012

Pilscy funkcjonariusze zatrzymali wczoraj dwóch mieszkańców Czaplinka. Mężczyźni są podejrzani o uprawę oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Podczas przeszukania pomieszczeń nieczynnego baru, który został wynajęty przez sprawców, funkcjonariusze zlikwidowali profesjonalną linię do uprawy marihuany. Zatrzymanym mężczyznom grozi teraz kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Wydarzenia miały swój początek w minioną sobotę około godziny 23:42 w miejscowości Stara Łubianka. Patrolujący ten rejon funkcjonariusze, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej dostawczego mercedesa. Od samego początku interwencji kierowca samochodu zachowywał się bardzo nerwowo. W pewnym momencie odepchnął jednego z policjantów, a następnie zaczął uciekać kierując się między pobliskie domy mieszkalne. Mimo natychmiastowego pościgu sprawca zbiegł. Po zdarzeniu funkcjonariusze postanowili przeszukać samochód.

Policjanci bardzo szybko poznali powód nerwowego zachowania kierowcy. Podczas przeszukania pojazdu w jego wnętrzu mundurowi ujawnili ponad 9 gram marihuany. Chwilę później na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza.

Zajmujący się sprawą śledczy bardzo szybko ustalili, że poszukiwany kierowca wspólnie z innym mężczyzną wynajmują pomieszczenia nieczynnego baru na terenie Starej Łubianki. Podczas przeszukania samochodu oprócz narkotyków, policjanci zabezpieczyli również klucze, które jak się okazało pasowały do zamków w drzwiach lokalu.

Podczas przeszukania terenu nieczynnego baru funkcjonariusze ujawnili profesjonalną linię do uprawy marihuany. Śledczy zabezpieczyli między innymi blisko tysiąc doniczek przeznaczonych do uprawy konopi, lampy naświetleniowe, nagrzewnice oraz zautomatyzowaną linię nawadniającą. Na miejscu odnaleziono również kilka kilogramów gotowego suszu konopi.

Wczoraj w godzinach porannych na terenie Piły kryminalni zatrzymali kierowcę kontrolowanego dzień wcześniej Mercedesa oraz jego wspólnika. Jeszcze tego samego dnia zostali oni przewiezieni do policyjnego aresztu w Pile. Zajmującym się sprawą śledczym udało się ustalić, że przestępczy proceder trwał od połowy ubiegłego roku. Aktualnie trwają szczegółowe wyjaśnienia, gdzie finalnie trafiały gotowe narkotyki. Prowadzona sprawa traktowana jest jako rozwojowa, dlatego też nie są wykluczone dalsze zatrzymania. W ramach prowadzonego postępowania pilscy funkcjonariusze zabezpieczyli również należącego do jednego z mężczyzn dostawczego mercedesa oraz dwie luksusowe limuzyny.

Zatrzymani to 48- oraz 20-letni mieszkańcy Czaplinka. W przeszłości byli wielokrotnie notowani przez Policję. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / pt)

Powrót na górę strony