Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne szkolenie i ćwiczenia realizowane w ramach projektu Terroryzm - Policja - Bezpieczeństwo - Euro 2012

Data publikacji 23.04.2012

Dziś rozpoczął się trzeci cykl warsztatów i ćwiczeń realizowanych w ramach projektu Policja-Terroryzm- Bezpieczeństwo – Euro 2012. To już kolejne tego typu ćwiczenia w naszym województwie, które tym razem przebiegać będą w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i Puławach. Równie ciekawy jak poprzednio będzie scenariusz praktycznych ćwiczeń, które rozegrają się w dniach 27-28 kwietnia. Zadaniem policjantów będzie uwolnienie piłkarzy i ich trenera z rąk terrorystów.

Po warsztatach w Zamościu przyszedł czas na Kazimierz Dolny nad Wisłą i Puławy. Dziś rozpoczął się trzeci cykl warsztatów i ćwiczeń realizowanych w ramach projektu Policja-Terroryzm- Bezpieczeństwo – Euro 2012. Projekt ten realizowany jest w ramach programu Komisji Europejskiej „Zapobieganie, gotowość i zarządzanie skutkami terroryzmu i innymi rodzajami ryzyka dla bezpieczeństwa”. Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim podniesienie poziomu wiedzy uczestników projektu w zakresie zapobiegania i zarządzania skutkami ataków terrorystycznych jak również usprawnienie praktycznych umiejętności związanych z zastosowaniem jednostek specjalnych policji. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami działań.

W ćwiczeniach, które rozpoczęły się już dziś i potrwają do soboty,  udział weźmie blisko 300 uczestników – w tym przedstawiciele policji
innych krajów. Scenariusz ćwiczeń jest równie zaskakujący jak poprzednio. Na Stadionie Miejskim w Puławach podczas treningu zawodników jednej z reprezentacji na płytę boiska wbiegnie kilku uzbrojonych mężczyzn i bronią sterroryzują zawodników. Terroryści wraz z piłkarzami oraz trenerem ukryją się w pobliskim budynku. Zadaniem policjantów będzie uwolnienie zakładników. Wszystko odbywać się będzie według z założonego planu. W konsekwencji terroryści będą zatrzymani i obezwładnieni, a zakładnicy uwolnieni.

Całość przedsięwzięcia prowadzona będzie pod bacznym okiem obserwatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie jak i Komendy Głównej Policji.

A.S.
 

Powrót na górę strony