Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka mistrzynią Europy i najpopularniejszym sportowcem Lubartowa

Data publikacji 24.04.2012

Posterunkowa Ilona Działa, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie oraz jednocześnie zawodniczka miejscowej sekcji taekwon-do, została mistrzynią Europy. Ilona zwyciężyła również w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca Lubartowa w 2011 roku.

Tytuł mistrzyni Europy w taekwon-do Ilona wywalczyła podczas zawodów w Słowenii. Jest to już kolejny sukces w jej dorobku. Do tej pory zdobyła m.in. tytuł mistrzyni Europy w indywidualnych układach formalnych, a na mistrzostwach świata w Kanadzie wraz z drużyną obroniła tytuł najlepszej drużyny świata. Na tych samych mistrzostwach indywidualnie wywalczyła brązowy medal. Ilona to reprezentantka Polski, ścisła czołówka europejska i światowa. Trzykrotna medalistka XVII Mistrzostw Świata seniorów, w tym dwukrotnie mistrzyni świata oraz srebrna medalistka. Podczas XXVI Mistrzostw Europy seniorów w taekwon-do zdobyła 4 medale – złoty, srebrny i dwa brązowe. W XXIV Mistrzostwach Polski seniorów zdobyła 3 złote medale. Została najlepszą zawodniczką tej imprezy.

Ilona została również laureatką Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Lubartowa, który już po raz szesnasty zorganizował Lubartowski Ośrodek Kultury i Tygodnik „Lubartowiak”. Plebiscyt, w którym głosy na sportowców oddają czytelnicy „Lubartowiaka”, rozstrzygnięto podczas uroczystej Gali Sportowców w niedzielę 22 kwietnia.

Post. Ilona Działa ma 26 lat, pracuje w lubartowskiej Policji od maja ubiegłego roku. Taekwon-do trenuje od kilkunastu lat w klubie MKS Lewart AGS Lubartów.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony