Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśniają sprawę zabójstwa mężczyzny i śmierci jego żony

Data publikacji 24.04.2012

Trwają intensywne czynności prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Choszcznie i choszczeńskich policjantów w związku z ujawnieniem w gminie Bierzwnik zwłok małżeństwa. Ciało 66-letniego mężczyzny i 59-letniej kobiety znaleziono wczoraj rano na jednej z posesji w miejscowości Przeczno.

O przedłużającej się niezapowiedzianej nieobecności sąsiadów, policjanci zostali powiadomieni przez zaniepokojonych mieszkańców Przeczna. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze znaleźli w pomieszczeniu gospodarczym zwłoki mężczyzny, a w mieszkaniu ciało kobiety.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zgonu 66-latka był uraz głowy spowodowany uderzeniami tępym narzędziem. Co było przyczyną śmierci kobiety - wyjaśni sekcja zwłok. Oględziny miejsca zdarzenia, przeprowadzone pod nadzorem prokuratora, z udziałem biegłego lekarza Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i specjalistów z laboratorium kryminalistycznego KWP w Szczecinie, trwały do późnych godzin wieczornych. Równolegle policjanci przesłuchiwali świadków, przeprowadzali rozpytania i ustalenia oraz zabezpieczali ślady.

Komendant Powiatowy Policji w Choszcznie, insp. Zenon Atras powołał specjalną grupę złożoną z najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy - ich zadaniem jest ustalenie wszelkich okoliczności zdarzenia.

W związku z prowadzonym postępowaniem policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony