Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo 22-latki trafił do aresztu

Data publikacji 24.04.2012

32-latka zatrzymali funkcjonariusze wołomińskiej komendy. Mężczyzna zadał śmiertelne ciosy nożem 22-letniej obywatelce Ukrainy. Ta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Działania, jakie prowadzili przez kilka dni kryminalni i policjanci wydziału dochodzeniowego wołomińskiej komendy, pozwoliły na przedstawienie w sądzie wniosków o tymczasowe aresztowanie na okres 3-miesięcy Bartłomieja B. Sprawca już trafili do aresztu śledczego. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna był dodatkowo poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego oraz wydziału dochodzeniowo-śledczego wołomińskiej komendy przez ostatnie kilka ostatnich dni prowadzili czynności związane z pozbawienia życia 22-letniej kobiety. Jak wynikało z zebranych materiałów, podczas kłótni na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych w Wołominie, 32-letni znajomy ofiary, działając z zamiarem pozbawienia życia, zadał śmiertelne ciosy nożem w okolice klatki piersiowej obywatelce Ukrainy. W wyniku tego zdarzenia oraz odniesionych obrażeń ciała kobieta zmarła.

Policjanci z komisariatu w Zielonce kilkadziesiąt minut po zdarzeniu zatrzymali w pociągu podmiejskim jadącym w kierunku Warszawy 32-letniego Bartłomieja B. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Okoliczności zdarzenia oraz przesłuchania świadków wyraźnie wskazywały, że ten mógł dopuścić się tego czynu. Mężczyzna dodatkowo był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez austriacki wymiar sprawiedliwości za kradzieże z włamaniami.

Bartłomiejowi B. przedstawiono zarzuty zabójstwa. Prokurator złożył też wnioski do sądu rejonowego w Wołominie o jego tymczasowy areszt. Sąd wniosek rozpatrzył pozytywnie i nakazał umieścić mężczyznę na okres 3 miesięcy w areszcie śledczym. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / pt)

Powrót na górę strony