Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podawali się za pracowników instytucji charytatywnej

Data publikacji 25.04.2012

41 – letnią mieszkankę Świebodzic i 57 – letniego mieszkańca jednej z miejscowości w powiecie kłodzkim, podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia 30 tys. zł od jednej z mieszkanek Wrocławia, zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło dzięki pracownicy jednej z placówek bankowych na Grabiszynku, do której zgłosiła się starsza kobieta chcąc wypłacić jednorazowo kwotę 30 tysięcy złotych ze swojego konta. Zaniepokoił ją fakt, o którym opowiedziała 73 – latka w trakcie rozmowy, że pieniądze ma przekazać nieznanej kobiecie. O swoich wątpliwościach pracownica placówki bankowej poinformowała telefonicznie dzielnicowego z Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek, który w ramach działań prewencyjnych wcześniej informował pracowników banku o różnych zagrożeniach i sposobie postępowania na wypadek ich wystąpienia. Po otrzymaniu zgłoszenia dzielnicowy skontaktował się z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego. Policjanci podjęli czynności w celu wyjaśnienia tej sytuacji. Jak ustalili funkcjonariusze, kilka dni wcześniej 73 - latkę zagadnęła na ulicy nieznana jej kobieta, która twierdziła, że jest z organizacji charytatywnej, pomaga starszym, samotnym osobom i może jej przynieść rzeczy z darów. Ta sama kobieta po kilku dniach poprosiła pokrzywdzoną o wybranie ze swojego konta oszczędności w celu … spisania tylko ich numerów seryjnych.

W związku z takimi ustaleniami policjanci zorganizowali zasadzkę, podczas której zatrzymali 41 – latkę i współdziałającego z nią 57 – letniego mężczyznę. Oboje podejrzani są o usiłowanie wyłudzenia 30 tysięcy złotych, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.76 MB)

Powrót na górę strony