Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podczas transakcji

Data publikacji 25.04.2012

Dokładnie w chwili przeładunku 550 litrów alkoholu bez znaków akcyzy policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KMP Koszalin wkroczyli do jednego z podmiejskich pomieszczeń. Wczoraj zarówno kupiec, jak i sprzedawca nielegalnego spirytusu, usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KMP Koszalin ustalili, że w jednej z podkoszalińskich miejscowości może dojść do sprzedaży alkoholu bez znaków akcyzy. Sprawdzając tę informację, mundurowi przyjechali na miejsce i weszli do przydomowego pomieszczenia gospodarczego. Zastali w nim dwóch mężczyzn, 35 i 34-latka, którzy wyładowywali z samochodu 5-litrowe butle napełnione bezbarwnym płynem.

Okazało się, że starszy z nich przywiózł młodszemu znajomemu 550 litrów nielegalnego spirytusu w 110 plastikowych baniakach. Żaden pojemnik nie miał znaków skarbowych akcyzy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a alkohol - zabezpieczony. Wstępnie wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na kwotę prawie 22 tysięcy złotych.

Zarówno kupiec, jak i sprzedający, usłyszeli zarzuty posiadania alkoholu bez polskich znaków akcyzy w ilości wskazującej na przeznaczenie do działalności gospodarczej. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / wm)

Powrót na górę strony